Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%
Błąd
  • Ten artykuł zawiera załączniki. Zaloguj się, aby je obejrzeć.

Współpraca z Biurem Tłumaczeń

Obecnie na rynku funkcjonuje ogromna liczba biur tłumaczeń (Biuro Tłumaczeń, w skrócie BT), co daje potencjalnym klientom do wyboru szeroki wachlarz ofert. W niniejszym artykule znajdą Państwo kilka rad, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, na które z nich się zdecydować.

  1. Outsourcing
  2. Jak sprawdzić cenę i jakość
  3. Udogodnienia

 

Outsourcing

Chociaż bezpośrednio przed klientem odpowiedzialność za wykonaną usługę ponosi biuro, to nie ono wykonuje tłumaczenie, lecz osoba, która z nim współpracuje, zazwyczaj na zasadzie freelance. Oczywiście wielu tłumaczy prowadzi działalność gospodarczą i przynajmniej część z nich pozyskuje zlecenia bez pośrednictwa biura.

W praktyce raczej rzadko zdarza się, by klient spytał w BT o referencje czy życiorys tłumacza, który ma wykonać dane zlecenie, czy też o długość jego współpracy z biurem . Jeśli pracują ze sobą już kilka lat, może to świadczyć o braku reklamacji ze strony klientów. Z kolei to, że współpraca zaczęła się niedawno, nie oznacza wcale, że warsztat tłumacza jest niezadowalający. Być może nie miał jeszcze okazji, aby sprawdzić się przy współpracy z danym biurem. Niektóre BT oferują klientom bezpłatny próbny przekład krótkiego fragmentu tekstu. Warto mieć wówczas pewność, że nasze ostateczne tłumaczenie zostanie zrealizowane przez tę samą osobę, która wykona lub wykonała dla nas taki test.

Opublikowano: 2012.05.23 12:48 przez AgnieszkaM #186
Nareszcie jakiś kompletny artykuł o biurze tłumaczeń!

Zostaw komentarz
Musisz się zalogować, aby wziąć udział w tej dyskusji.

Produkt tygodnia

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?