Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%
Błąd
 • Ten artykuł zawiera załączniki. Zaloguj się, aby je obejrzeć.

Imprezy firmowe

Imprezy firmowe pełnią ważną funkcję integracyjną i motywują pracowników do efektywnej pracy. Dobrze zorganizowane, przyczyniają się do budowania pozytywnej atmosfery w zespole, a tym samym przywiązują pracowników do firmy. Są również dobrym sposobem oderwania się choć na chwilę od obowiązków zawodowych i naładowania akumulatorów przed nowymi wyzwaniami. Aby wszystko poszło gładko i impreza firmowa spodobała się uczestnikom, proponujemy prześledzenie poniższych wskazówek.

 1. Na co należy zwrócić uwagę
 2. Impreza integracyjna
 3. Christmas Party
 4. Prezenty
 5. Urodziny i imieniny w firmie
 6. Impreza jubileuszowa
 7. Zaproszenia
 8. Autoresponder i automatyczna sekretarka

Na co należy zwrócić uwagę

W momencie gdy zbliża się firmowa impreza, a Ty jesteś osobą odpowiedzialną za to, by przebiegła bez żadnych zakłóceń i przyniosła zamierzony skutek, musisz tak zaplanować swoje działania, by o niczym nie zapomnieć. Oto, na czym należy się skupić:

Ustal charakter, jaki ma przybrać dane wydarzenie. Od niego bowiem będzie zależało jego miejsce. Na jubileusze, imprezy okolicznościowe możemy wybrać elegancką restaurację (bardziej oficjalny ton) lub wnętrze siedziby firmy. Imprezy integracyjne, pikniki świetnie natomiast wypadają na świeżym powietrzu.

Określ budżet, jakim dysponujesz. Na tej podstawie możesz tworzyć dalsze plany, np. dodatkowe atrakcje.

• Zorientuj się, z jakimi kosztami musisz się liczyć. Zrób kalkulację przewidywanych wydatków, np. średnia cena w dobrej restauracji za jedna osobę to koszt minimum 100zł. Cena bankietu zasiadanego w zależności od wyboru menu od 70 zł za osobę. Koszt imprezy integracyjnej z noclegiem (jedna doba) około 250zł/osoba.

Ustalając datę imprezy, weź pod uwagę, czy powinna się ona odbyć w godzinach pracy, częściowo w godzinach pracy, czy raczej wieczorem, bądź podczas weekendu?

• Pamiętaj o zorganizowaniu właściwego cateringu:

 • jeśli planujesz spotkanie kilkugodzinne, odpowiednie będzie przygotowanie drobnego poczęstunku: kawy i słodkich przekąsek;
 • gdy zabawa odbędzie się po południu na świeżym powietrzu, można zorganizować ognisko i podać pieczone kiełbaski;
 • jeśli impreza ma mieć formę oficjalnego bankietu, wymagana jest obsługa kelnerska

Warto zastanowić się nad zatrudnieniem firmy gastronomicznej, która przygotuje odpowiedni posiłek, przygotuje zastawę stołową, posprząta po skończonej zabawie.

• Zadbaj o odpowiednie zaplecze techniczne, np. sprzęt audio, oświetlenie, zadaszenie na wypadek zmiany pogody.

• Przygotuj scenariusz imprezy, zadbaj, aby znalazły się w nim atrakcje, np. kulig, ognisko, występy kabaretowe, kręgle.

• Pamiętaj, że impreza w żadnym wypadku nie może być nudna, a jej głównym celem jest zadowolenie wszystkich uczestników.

Pamiątki z imprezy - niezapomnianą pamiątką po imprezie firmowej są zdjęcia i filmy. Pamiętajmy zatem, by udostępnić pracownikom takie materiały. Jeżeli podczas imprezy wynajęliśmy fotografa, zróbmy kopię płyty ze zdjęciami i przekażmy ją wyznaczonej osobie, by ta udostępniła ją reszcie zespołu.

Opublikowano: 2012.05.13 20:50 przez bajka #155
Dużo ciekawych propozycji, chociaż niektóre trudne do zrealizowania przez wszystkich. A tak w ogóle czy uważacie, że powinien istnieć obowiązek uczestniczenia w imprezach integracyjnych, czy też powinno to zależeć od woli pracownika.
Opublikowano: 2012.05.14 08:49 przez maggie #156
moim zdaniem nie powinno się nikogo zmuszać do takiej integracji...jeśli ktoś nie chce dobrze dogadywać się w pracy z innymi, to w sumie jego problem...
Opublikowano: 2012.05.14 08:58 przez mała #157
no niby tak...ale relacje między pracownikami przekładają się na efektywność całego zespołu. wiadomo - nie można nikogo zmusić, ale jednak przełożony powinien dbać o to, by pracownicy byli zintegrowani
Opublikowano: 2012.05.14 12:31 przez AgnieszkaM #158
No właśnie. A u mnie jeszcze żadnej imprezy firmowej nie było... Czy macie pomysł, jak delikatnie zasugerować szefowi, żeby zadbał o nasza integrację?

Zostaw komentarz
Musisz się zalogować, aby wziąć udział w tej dyskusji.

Produkt tygodnia

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?