Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%
Błąd
  • Ten artykuł zawiera załączniki. Zaloguj się, aby je obejrzeć.

Czy istnieje klucz do kreatywności?

Niestety, niełatwo jest od razu wpaść na rewelacyjny pomysł. Niekonwencjonalne myślenie zazwyczaj  sprawia nam kłopoty. Rozwiązując problem, liczymy, że w naszej głowie zrodzi się oryginalny koncept. Czekamy na impuls, magiczną wenę, która pobudzi nasz umysł. Gdy jednak nie nadchodzi, poddajemy się i  wybieramy sprawdzone, najłatwiejsze  rozwiązanie, zakładając, że nic lepszego nie uda nam się wymyślić. Kładziemy  to wówczas na karb swoich predyspozycji: „Inni są po prostu bardziej kreatywni ode mnie. Nie mam na to wpływu”. Czy  aby na pewno mamy rację?  Czy rzeczywiście nie możemy zrobić nic, by pobudzić swoje szare komórki do działania?

  1. Czym jest kreatywność
  2. Co jest barierą naszej kreatywności?
  3. Techniki
  4. Trening czyni mistrza

Czym jest kreatywność

Kreatywne myślenie to umiejętność uzyskiwania odpowiednich i oryginalnych rozwiązań, zdolność tworzenia czegoś nowego, nietypowego. Zdolność uzyskania nowego spojrzenia na dane zagadnienie.

Owszem, ludzie są mniej lub bardziej twórczy, nie wszyscy posiadają taką samą zdolność kreatywnego myślenia. Nie oznacza to jednak, że naszej kreatywności nie możemy rozwijać! Wręcz przeciwnie – jesteśmy w stanie doskonalić  tę umiejętność poprzez praktyczne ćwiczenia. Niezbędne są do tego: czas i chęci. 

 

Opublikowano: 2012.10.11 23:55 przez bajka #260
Rzeczywiście paraliżuje nas zarówno lęk przed porażką, jak i sama porażka. Nauczenie się przyjmowania niepowodzeń ze spokojem jako czegoś naturalnego, stanowiącego wyzwanie a nie katastrofę, nie jest łatwe, ale na pewno jest kluczem do sukcesu ...

Zostaw komentarz
Musisz się zalogować, aby wziąć udział w tej dyskusji.

Produkt tygodnia

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?