Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%
Błąd
  • Ten artykuł zawiera załączniki. Zaloguj się, aby je obejrzeć.

Czy rzeczywiście wiesz, jak się zrelaksować?

Czas płynie nieubłaganie, a obowiązków wciąż przybywa. W pracy urwanie głowy, nie wiesz w co ręce włożyć. Jeśli robisz, co możesz, bez reszty oddajesz się pracy, a po powrocie do domu wciąż myślisz o tym, co pozostało do zrobienia i nie jesteś w stanie sie zrelaksować, to znak, że Twój organizm potrzebuje chwili oddechu. W przeciwnym razie grozi Ci wypalenie zawodowe, które objawia się poczuciem nieprzezwyciężonego zmęczenia, wyczerpania emocjonalnego, umysłowego i fizycznego. Aby tego uniknąć, należy zadbać o zachowanie harmonii między pracą a odpoczynkiem – tzw. work-life balance.

  1. Zacznij swój relaks już w pracy
  2. Wskazówki na co dzień
  3. Dobry czy zły odpoczynek?

 Zacznij swój relaks już w pracy

Motywacją do świadomego planowania wypoczynku może być przekonanie, że stres i napięcie z pewnością nie pomagają w wykonywaniu obowiązków. Dlatego należy z nimi walczyć  w każdym miejscu i o każdej porze.  Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci  odstresować się w pracy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

1.  Wyposaż swoje stanowisko pracy w specjalne gadżety. Postaraj się nabyć elementy pozwalające Ci się odprężyć, np. antystresowe piłeczki  czy też "sprytną plastelinę", którą możesz rzucać lub dowolnie formować.

2. Słuchaj muzyki relaksacyjnej. Doskonale odstresowuje, wycisza. W zależności od swoich preferencji, nabądź płytę z szumem morza lub odgłosami lasu. Możesz też posłuchać muzyki online.

3. Pamiętaj, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może prowadzić do zaburzeń krążenia krwi w kończynach dolnych oraz dolegliwości i schorzeń kręgosłupa. Zadbaj więc o wygodne stanowisko pracy, dostosowane do budowy Twojego ciała. [link do artykułu o aranżacji biura] . Rób regularne przerwy, zmieniaj pozycję ciała, wykonaj kilka prostych ćwiczeń. – pobierz załącznik Techniki relaksacyjne

 

Opublikowano: 2012.07.09 16:33 przez bajka #217
chętnie zastosowałabym się do wskazówek, ale niestety nie mam czasu nawet się wyspać. Urlop z pewnością by się przydał!
Opublikowano: 2012.07.09 16:41 przez maggie #218
hm...coś w tym jest. Gdy przychodzi weekend, to staram się go zaplanować w taki sposób, by nie zmarnować ani chwili, staram się więc zrobić w tym czasie jak najwięcej przyjemnych rzeczy (kino, spotkania ze znajomymi, wyjście do restauracji). Chcę pogodzić wszystko naraz, w rezultacie jestem jeszcze bardziej zmęczona
Opublikowano: 2012.07.16 00:55 przez aleksandra7657 #219
Robienie tego co się lubi to najlepszy relaks, czy to będzie medytacja czy znajomi czy czytanie ulubionej książki. Najważniejsze by robić to co się lubi, chociaż nawet w pracy możemy się odprężyć , czasem po prostu myślenie o czymś miłym daje nam tzw "powera".
Opublikowano: 2012.07.17 15:53 przez pretty_one #220
zgadzam się!
Ja uwielbiam grać w squasha. Po godzinnym treningu fizycznie jestem bardzo zmęczona, ale i tak czuję się wypoczęta.
najlepiej można właśnie wypocząć przez robienie tego, co się lubi najbardziej. Choć w pracy niekoniecznie jest na to czas

Zostaw komentarz
Musisz się zalogować, aby wziąć udział w tej dyskusji.

Produkt tygodnia

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?