Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%
Błąd
  • Ten artykuł zawiera załączniki. Zaloguj się, aby je obejrzeć.

Rozliczanie imprez firmowych

Wyjazdy integracyjne weszły już na stałe do kalendarzy wielu firm. Pracodawcy coraz częściej decydują się na organizowanie tej atrakcyjnej formy budowania dobrych relacji między pracownikami. Podstawową rolą, jaką pełnią tego typu imprezy jest integracja współpracowników, a zamierzonym efektem – poprawienie jakości komunikacji w firmie. To z kolei powinno przełożyć się na zwiększenie efektywności pracy.

  1. Rozliczanie czasu pracy za spotkania integracyjne
  2. Ubezpieczenia uczestników wyjazdów integracyjnych
  3. Finansowanie imprezy integracyjnej
  4. Jak opodatkować wyjazd integracyjny
  5. Rozliczanie wyjazdu integracyjnego
  6. Przygotowanie do kontroli podatkowej

Jak rozliczyć czas pracy za spotkania integracyjne w dni pracy i w weekend?

Imprezy integracyjne organizowane są zazwyczaj w dniach wolnych od pracy i tu pojawia się pierwszy problem, a mianowicie,  czy czas spędzony przez pracownika na wyjeździe integracyjnym należy wliczyć do czasu pracy. Kwestii wyjazdów integracyjnych nie reguluje kodeks pracy, stąd pojawiają się różne interpretacje ekspertów. Większość z nich zgadza się jednak, że udział w imprezie integracyjnej nie ma charakteru obowiązkowego i nie jest świadczeniem pracy. W tym czasie pracownik nie pozostaje  bowiem do dyspozycji pracodawcy, czyli w gotowości do wykonywania wynikających z umowy o pracę zadań. Dotyczy to również czasu podróży, jaką pracownik musi odbyć, by dotrzeć na miejsce imprezy. Jedynie szkolenia BHP wliczane są w całości do czasu pracy, niezależnie od tego, czy odbywają się czasie pracy czy poza nim.  

Uwaga:

Czas szkolenia jest czasem pracy  tylko wówczas, jeżeli przypada w harmonogramowych godzinach pracy pracownika(art128 Kodeksu pracy).

Uwaga:

Pracodawca nie ma prawa nakazać zatrudnionym udziału w spotkaniu integracyjnym wyznaczonym  w weekend  pod groźbą konsekwencji służbowych. Jeśli tak się stanie, zatrudniony ma prawo  domagać się zaliczenia mu czasu spędzonego na takim spotkaniu do czasu pracy i zażądać rekompensaty.

 


Zostaw komentarz
Musisz się zalogować, aby wziąć udział w tej dyskusji.

Produkt tygodnia

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?