Pytania Użytkowników

Jakie studia podyplomowe wybrać

"Mam 29 lat i posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy w administracji biurowej. Początkowo pracowałam jako asystentka, od roku jestem Office managerem w średniej wielkości firmie. Chciałabym się wciąż rozwijać zawodowo, wyspecjalizować w jakiejś  dziedzinie,  dlatego w przyszłym roku planuję rozpocząć studia podyplomowe. Niestety nie do końca wiem, jakie wybrać.  Proszę o radę, jakie mam możliwości? W jakim dziale/branży moje doświadczenie okaże się przydatne? Proszę o pomoc! Pozdrawiam, Marta M"

Odpowiedź:

Droga Pani Marto

Wszystko zależy od ścieżki kariery, jaką chce Pani obrać. Czy zamierza Pani wciąż się rozwijać w administracji czy też zmienić swój kierunek zawodowy? Jak się Pani widzi za 2,5 i 10 lat? Warto najpierw odpowiedzieć na te pytania, wtedy można określić cel i środki do jego osiągnięcia.

Ewidentnie też rozwija się Pani w kierunku menedżerskim. Na pewno warto kontynuować tę ścieżkę i rozwijać kompetencje zarządcze w obszarze zarządzania procesami, zadaniami, budżetami. Warto też przyjrzeć się rocznym kursom menedżerskim.

Nie będę wskazywać Pani konkretnych studiów, bo na początku trzeba określić cele rozwojowe.  Pomocna może być konsultacja z doradcą zawodowym lub chociaż wypełnienie testów kompetencji zawodowych (są dostępne w Internecie). Po określeniu obszaru, w którym chce się Pani rozwijać można dopiero przystąpić do poszukiwania odpowiedniego kierunku studiów podyplomowych, który będzie dla Pani dostępny.

Beata Kapcewicz

Architekci Kariery Sp. Z o. o.

 

Produkt tygodnia

Partnerzy

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?