Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna09.10.2012
Eksperci z firmy doradztwa personalnego Page Personnel wyjaśniają, dlaczego osoby rekrutujące zadają nietypowe pytania. I dlaczego nie należy się ich obawiać.
więcej ›
Rozmowa kwalifikacyjna08.05.2012
Wielu kandydatów zaproszonych na Assessment Centre nie wie, na czym polega ta metoda. W związku z tym rodzi się strach przed nieznanym. Ci, którzy słyszeli o tego typu rekrutacji, boją się koncentracji uwagi na swojej osobie, zaskoczenia zadaniami wymagającymi natychmiastowej reakcji. Obawa przed „wpadkami” i krytyką jest naturalna, czego świadomość mają oczywiście rekruterzy. Odporność na stres jest jednym z ocenianych kryteriów, nie można jej więc wyeliminować.
więcej ›
Rozmowa kwalifikacyjna30.08.2012
Dla wielu osób poszukujących pracy rozmowa kwalifikacyjna jest niewątpliwie stresującym wydarzeniem. Aby ograniczyć zdenerwowanie, które często przeszkadza nam w zaprezentowaniu się jako osoby odpowiedniej na dane stanowisko, powinniśmy się do takiego spotkania odpowiednio przygotować. Niezbędne jest stworzenie listy pytań i zagadnień, które najprawdopodobniej zostaną poruszone na rozmowie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich i wskazówki, jak udzielić na nie odpowiedzi. 
więcej ›
Rozmowa kwalifikacyjna27.04.2012
Rozmowy kwalifikacyjne często traktowane są przez kandydatów jako zło konieczne i najbardziej stresujący etap rekrutacji. To właśnie podczas takiego spotkania masz jedyną i niepowtarzalną szansę, by wywrzeć dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy i przekonać go do zatrudnienia właśnie Ciebie. Nic więc dziwnego, że przed rozmowami stresują się nawet najbardziej kompetentni i doświadczeni menedżerowie. Bez obaw - z naszymi wskazówkami na pewno sobie poradzisz!
więcej ›

Produkt tygodnia

Partnerzy

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?